Wyniki eliminacji dzielnicowych 40. Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka”

logo-syrenkaBielański Ośrodek Kultury niniejszym informuje o wynikach eliminacji dzielnicowych 40. Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka”.

Dzielnicowe Eliminacje  40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” zostały zorganizowane przez Bielański Ośrodek Kultury w siedzibie Ośrodka na ul. Goldoniego 1 w dniach 30-31 marca 2017 r.

Przesłuchań dokonała Komisja w składzie:
Ilona Kucińska – Boberek – przewodnicząca jury, aktorka
Maryla Gralczyk – muzyk, pedagog, śpiewaczka
Beata Grendzińska – animator kultury

W konkursie udział wzięło 114  recytatorów z następujących szkół:
•    Szkoły Podstawowe  nr:  53, 65, 77, 80, 86, 92, 133, 209, 214, 223, 263, 289, 293,
273 Szkoła Filialna
•    Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 100, Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J. Verne’a, Międzynarodowa Szkoła Podstawowa ARGONAUT, Niepubliczne Gimnazjum nr 12
•    Gimnazja – nr: 72, 77, 78
•    Zespół Szkół nr 124 (Szkoła Podstawowa nr 352 oraz Gimnazjum nr 73)
•    Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4

Tytuł laureata  Eliminacji Dzielnicowych  Konkursu otrzymali:
W kategorii I – III        Klasa     Placówka                                      Nauczyciel przygotowujący
Igor Wypych                     III         ZPSM nr 4                                        Henryka Górniak
Krzysztof Drążek            III         SP nr 273 Szkoła Filialna          Małgorzata Chmielewska
W kategorii IV – VI
Damian Łuczak                V           SSPI nr 100                                    Grażyna Kilian
Maria Bujanowska          VI         ZPSM nr 4                                      Joanna Wiącek

W kat. gimnazjum 
Alicja Kenny                     II          Gimn. Niep. Nr 12                          Edyta Borówka
Alicja Garlińska              III          Gimnazjum nr 72                         Anna Mizak

Laureaci Dzielnicowych Eliminacji  zostali  zakwalifikowani do  Konkursu Finałowego w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12, który odbędzie się w dniach 22 i 23 kwietnia 2017 r.

Bielańscy laureaci zaproszeni są na przesłuchania do MIK w dniu 23 kwietnia 2017 r. (niedziela) na godz. 9.00.

Laureaci proszeni są o dostarczenie oryginałów kart zgłoszeń najpóźniej do piątku 7 kwietnia 2017 r. do Bielańskiego Ośrodka Kultury (pokój nr 5).

Nagrody otrzymali:
W kategorii I-III           Klasa            Placówka               Nauczyciel przygotowujący
Jan Sot                             I                        ZPSM nr 4
Julia Gąsowska             III                    SP nr 86                         Marta Mikusińska
Nina Szurmiej                 I                      SP nr 289                       Iwona Wierzbowska

W kategorii IV-VI           Klasa            Placówka               Nauczyciel przygotowujący
Zofia Skalska                         VI                  SP nr 65                      Beata Romanowska
Aniela Blachura                     IV                 ZPSM nr 4
Barbara Olszówka                IV                 SP nr 77                       Barbara Czaplicka
Nina Kwapisiewicz               VI                MSP „Argonaut”         Anna Kropiewnicka-Mielko

Wyróżnienia otrzymali :   
W kategorii I – III            Klasa          Placówka               Nauczyciel przygotowujący
Hanna Dokurno                 III                 MSP „Argonaut”         Marlena Pyrka
Wojciech Milewski             II                  SP nr 133                       Dorota Matuszczak
Dorota Braun                        0                 SP nr 77                         Martyna Musiał
Dorota Kirkicka                   II                  SP nr 77                         Anna Hetnał
Alicja Majkowska                II                  SP nr 293                      Maryla Dąbrowska
Anna Grądziel                       II                  SP nr 209                      Dorota Gerłowicz
Alicja Frankowska              III                  SP nr 53                        Barbara Zaborowska
Helena Ścigała                    III                   SSPI nr 100                 Ewa Bogucka
Augustyna Sojka                 II                   ZPSM nr 4

Pola Jodłowska                   II                   SP nr 65                         Beata Romanowska

Bartłomiej Bomba              II                  SP nr 65                         Beata Romanowska

Karolina Patek                     III                 SP nr 65                          Beata Romanowska

W kategorii IV-VI              Klasa             Placówka                     Nauczyciel przygotowujący
Jan Sałek                              V                       SP nr 214                      Monika Piechowska
Maks Moroz                          V                 N.S.P im. J.Verne’a           Agata Kurkus-Soja
Mateusz Liwiński               VI                 N.S.P im. J.Verne’a          Agata Kurkus-Soja
Szymon Beta                        V                 SP nr 263                             Ilona Marczewska
Zuzanna Pieszak              IV                      SP nr 77                            Barbara Czaplicka
Artur Braun                          IV                    SP nr 77                             Barbara Czaplicka
Amelia  Jędrzejczyk         IV                    SP nr 293                           Joanna Strzałkowska
Hanna Piasecka                IV                    MSP „Argonaut”             Anna Kropiewnicka-Mielko

W kategorii Gimnazjum:
Jakub Siwek                 kl.II                       Gimnazjum nr 75                 Małgorzata Smoleń
Jakub Urbański          kl. II                        Gimnazjum nr 73                Wioleta Poznańska
Jan Krakowiak            kl.II                        Gimnazjum nr 73                Wioleta Poznańska

Laureatów, osoby nagrodzone i wyróżnione serdecznie zapraszamy wraz z nauczycielami i rodzicami na uroczyste podsumowanie bielańskich eliminacji dzielnicowych Konkursu w dniu 24 maja 2017 r. (środa) o godz. 18.00.