ON-LINE Dwie Godziny dla Rodziny 🗓

12:30, niedziela, 18.04.2021 do niedziela, 25.04.2021

na zdjęciu strach na wróble i zwierzątka pacynkiZapraszamy na spektakl „Kukła z wiejskiego podwórka” w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem oraz animacje plastyczne.

Premiera on line na YT i FB Bielańskiego Ośrodka Kultury. Dostępne do 25.04.2021 r.

 

 

Dwie Godziny dla Rodziny cz. I – spektakl na FB
Dwie Godziny dla Rodziny cz. I – spektakl na YT
Dwie Godziny dla Rodziny cz. II – animacje plastyczne na FB
Dwie Godziny dla Rodziny cz. II – animacje plastyczne na YT

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zabierze widzów na pełną przygód wyprawę do wsi Kukiełkowo, gdzie razem odkryją fascynujący świat tradycyjnych polskich lalek – kukieł. To tu, dzięki barwnej dekoracji i ciekawym opowieściom profesora, poznamy ludowe obrzędy, takie jak Noc Świętego Jana, dożynki czy wiosenny zwyczaj topienia Marzanny. Do wspólnej zabawy przyłączą się Strach Na Wróble oraz aktorzy z Teatru Jarzynowego im. Królowej Bony. W spektaklu wykorzystano trzydzieści niezwykłych kukieł, a opowieści dopełniają wpadające w ucho piosenki napisane przez Agnieszkę Glińską oraz wspólne tańce.

Animacje plastyczne – wykonamy wspólnie kukiełkę. Będziemy potrzebować: drewnianej łyżki, włóczki lub bibuły , ścinek materiałów,
pianki w arkuszach kolorowych, drucików kreatywnych, flamastrów: czarny i czerwony , kleju wikol, kleju na gorąco może być, albo taśmy dwustronnej.

Warsztaty przygotowała Pani Karolina Olczak ze swoją 9-letnią córką Asią.

 

 

 

from to
Scheduled Archiwum Wydarzeń