Bezstresowy kurs komputerowy (dorośli)

INSTRUKTOR: Elżbieta Makulska – kontakt 666 012 810
KOSZT: 90 zł moduł – 8 godzin (4 spotkania po 2 godziny)

Uwaga: Kursy komputerowe w naszym Ośrodku prowadzone będą od października 2019. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

W cenę wliczony jest świetny instruktor, materiały dydaktyczne i ciepła, bezstresowa atmosfera. Małe grupy od 4 do 6 os. Elastyczne godziny kursów (przed południem i popołudniu), terminy ustalane indywidualnie.

 1. Mój pierwszy kontakt z komputerem.
  Praca z klawiaturą, myszką, touchpadem i innymi akcesoriami podłączonymi do komputera, obsługa klawiatury z udziałem edytora tekstów Wordpad, ustawianie tapet i inne ustawienia komputera osobistego. Aplikacja Eksplorator Plików. Zakładanie folderów, praca z plikami,  zapisywanie tekstów, zdjęć oraz innych plików do pamięci komputera.  Podstawy Internetu.  Wyszukiwanie ciekawych stron. Na ten kurs powinny zapisywać się osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z komputerem. Zapraszamy chętnych!
 2. Zgłębiamy tajniki komputera. Utrwalenie oraz uzupełnienie umiejętności obsługi komputera. (Program kursu opracowywany  zgodnie z życzeniami kursantów).
  Na ten kurs powinny zapisywać się osoby, posiadające elementarne umiejętności wchodzące w skład kursu nr 1. Zapraszamy chętnych!
 3. Tajemnice Internetu. Zasady pracy z Internetem. Netykieta. Poczta mailowa (dla chętnych zakładanie adresów mailowych). Wyszukiwanie informacji w Internecie. Bezpieczeństwo w sieci. Omówienie narzędzi Google – mapy, poczta, tłumacz, zdjęcia Google, wiadomości, YouTube, wyszukiwarka. Zapraszamy chętnych na ten kurs!
 4.  Zdjęcia nowej generacji.  Zdjęcia z aparatów fotograficznych, smartfonów z systemem android i zapisywanie ich w pamięci komputera. Ulepszanie zdjęć, prezentacje, kolaże, tworzenie filmów z podkładem muzycznym z użyciem  aplikacji Movie Maker. Tworzenie albumów w chmurze Google oraz przesyłanie zdjęć pocztą mailową, zapisywanie na pendrive.
 5. Facebook, Twitter – co to jest?  Podstawy pracy z Facebookiem. Rejestracja, logowanie. Bezpieczeństwo w sieci. Omówienie zasady działanie. Tworzenie stron na FB. Publikowanie postów, zdjęć i filmów. Określanie kręgów znajomych. Podstawy Twittera. Rejestracja i logowanie. Obserwowanie i wyszukiwanie osób. Twitowanie. Słownictwo. Rozmowy poprzez komunikatory. Omówienie zasad na przykładzie Messengera.
 6. Podróżowanie z pomocą internetu. Planowanie podróży. Wyszukiwanie i rezerwacja transportu i miejsc noclegowych. Wędrówki po regionalnych smakach. Utrwalanie materiałów ze zwiedzanych miejsc.
 7. Elementy pakietów systemu Microsoft Office – Word, Excel i Power Point  – dla zainteresowanych, po zebraniu się grupy (min.4 osoby)

Ważne!
Prosimy o terminowe wnoszenie opłat
w tytule wpłaty:
imię, nazwisko uczestnika, miesiąc lub okres, za który jest wnoszona opłata oraz rodzaj zajęć – zgodny z oficjalną nazwą obowiązującą w BOK

Wpłaty należy dokonać:

 • przelewem na konto BOK: Bank Pekao S.A. I O. w Warszawie F nr 2,29 1240 1037 1111 0010 0499 5433
 • gotówką w Kasie BOK, ul. Goldoniego 1.  Kasa czynna w środy, czwartki, piątki w godz. 16.00 – 19.00 oraz we wtorki w godz. 10.00 -13.00

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Uczestnika Zajęć i dostarczenie jej Instruktorowi lub Pracownikowi BOK.